Ehhez a trükkhöz egyetlen egy különleges dologra lesz szükségünk, amely nem túl megszokott fotós kellék, ez pedig egy víz permetező. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy ott varázsoljunk esőt, ahol szeretnénk és amikor akarjuk.
Mielőtt vadul nekiesnénk minden növényre derült égből vihart zúdítani, szeretnék néhány tippet átadni. Mivel nem először használom ezt a technikát, hogy zökkenő mentesebben menjen a fotózás, elárulok pár olyan dolgot, amelyre érdemes lehet figyelni.
Elsőlépésként, ha már megtaláltuk a kiszemelt alanyunkat és a megfelelő perspektívát, állítsuk be az élességet ugyanúgy, mint azt normál esetben tennénk. Ha tudjuk rögzíteni állványon, vagy esetleg talajszinten babzsákkal a gépünket, akkor a tökéletes élességet beállíthatjuk manuálisan is. Ezt abban az esetben is ajánlani tudom, ha éppen nincsen velünk egy segítő, aki vállalja a permetezést, ugyanis így mindkét feladatot elláthatjuk. Ebben az esetben viszont nélkülözhetetlen egy távkioldó.
Ha kis rekeszértékkel fotózunk, a mélységélesség csökkenése miatt fontos, hogy a fókusz vonalában permetezzünk, mert ha az azon kívül esik az életlenség miatt nem fog látszani. A legjobban működő szög, ha az alanyunkkal egy vonalban, oldalról és kissé fentről permetezünk, mert így biztosan az éles területre fog esni.